Atos urośnie w Bydgoszczy

opublikowano: 12-05-2014, 00:00

Centrum usług IT ma zatrudnić 850 osób. Najwięcej etatów tworzą ostatnio firmy już obecne w Polsce.

Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego ujawnił, że w Bydgoszczy będzie nowa inwestycja w centrum usług biznesowych. Powstanie 850 etatów. — To tak, jak 3 tys. dla Wrocławia — podgrzewał atmosferę Sławomir Majman. Inwestycja jest nowa, ale firma nie. To Atos, który ma centraIT w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdańsku. W bydgoskim zatrudnia 2,6 tys. osób.

— W tym tygodniu Atos wyda oficjalną informację do mediów. Niemniej potwierdzamy dalsze intensywne plany rozwoju oddziału firmy w Bydgoszczy. W ubiegłym roku zatrudniliśmy ponad 1000 osób. W tym roku rekrutacja nie zwalnia. Zatrudniamy osoby z województwa kujawsko- -pomorskiego, ale i z całej Polski, a także z zagranicy. Rekrutacja sięga nawet 100 osób miesięcznie — mówi Robert Ługowski z firmy Atos Polska.

W tym tygodniu oddano do użytku nowy budynek, który zostanie zasiedlony przez pracownikówAtosa. Znajduje się w nim ponad pół tysiąca stanowisk pracy. Spółka otrzymała na inwestycje w Polsce już dwa granty rządowe: w 2012 i bieżącym roku. Rozwój istniejących centrów biznesowych daje więcej miejsc pracy niż nowe inwestycje. — Z najnowszego badania McKinsey wynika, że na 89 tys. etatów utworzonych w Europie Środkowej i Wschodniej w latach 2012-13 tylko 5 tys. powstało w nowych centrach usług — mówi Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. ABSL szacuje, że w centrach z zagranicznym kapitałem pracuje w Polsce 130 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu