Audi wyda miliardy na rozwój „elektryków”

ŁO
opublikowano: 05-12-2019, 10:45

Niemiecki producent samochodów ogłosił, że zwiększy wydatki na rozwój mobilności elektrycznej.

- Audi zdecydowało się na wydatki początkowe w wysokości około 37 mld euro na lata 2020-2024. Kwota ta obejmuje inwestycje w nieruchomości, urządzenia techniczne i wyposażenie, jak również wydatki na badania i rozwój - czytamy w komunikacie.  

Zobacz więcej

Audi e-tron

ARC

Alexander Seitz, członek zarządu odpowiedzialny za finanse poinformował, że w najbliższych pięciu latach na mobilność elektryczną firma wyda około 12 mld EUR, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej.  

Przesiadka na prąd będzie widoczna w ofercie, bo do 2025 roku klienci będą mieli do wyboru ponad 30 zelektryfikowanych modeli, w tym 20 w pełni elektrycznych. Samochody z alternatywnymi napędami mają stanowić 40 proc. światowej sprzedaży marki.  

- W celu sfinansowania dużych inwestycji niezbędnych do dostosowania modelu biznesowego, dwa lata temu koncern z Ingolstadt uruchomił Plan Transformacji Audi (ATP). Ten program poprawy zysków, ma na celu uwolnienie do roku 2022 łącznej kwoty 15 miliardów euro na przyszłe inwestycje - podaje Audi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu