Australia nie ograniczy eksportu LNG

opublikowano: 27-09-2017, 10:03
aktualizacja: 27-09-2017, 10:07

Rząd Australii wycofał się z pomysłu ograniczenia eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) po spotkaniu z przedstawicielami największych producentów paliwa.

Niedawno regulator australijskiego rynku ostrzegał, że w 2018 roku niedobór gazu ziemnego w kraju może być aż trzykrotnie większy niż szacowano wcześniej. Pomysł ograniczenia eksportu LNG miał zapobiec problemom. Po spotkaniu premiera Malcolma Turnbulla rząd wycofał się z niego. Zdecydowała deklaracja producentów, że zwiększą dostawy gazu na krajowy rynek, szczególnie na wschodnie wybrzeże Australii, gdzie niedostateczna podaż jest odczuwana najmocniej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Dali gwarancję, że zaoferują gaz na krajowym rynku – ogłosił premier. – Zapewnili, że ta gwarancja będzie obowiązywać przez dwa lata – dodał.

Australia jest drugim na świecie eksporterem LNG. W ostatnich latach pojawiły się tam jednak problemy z dostawami energii, spowodowanymi dużym wzrostem popytu, którego producenci nie byli w stanie szybko zaspokoić.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu