Australia przeprowadzi dużą aukcję bitcoinów

opublikowano: 31-05-2016, 11:06

Szykuje się spora aukcja bitcoinów. W czerwcu Australia chce przeprowadzić licytację wirtualnej waluty przejętej w sprawach związanych z popełnieniem przestępstwa, donosi serwis Associated Press.

Przeprowadzeniem procesu sprzedaży cyfrowego pieniądza ma zająć się firma doradcza Ernst & Young. Zaplanowana na 48 godzin aukcja ma odbyć się od 20 czerwca. Zainteresowani do wzięcia w niej udziału mogą się rejestrować do 7 czerwca. 

Zobacz więcej

Bitcoin, monety

REUTERS/Benoit Tessier/Illustration/File Photo/Forum

Pod młotek pójść ma 24 518 bitcoinów, głównie w blokach po ponad 2 tys. sztuk. Bazując na wtorkowym kursie na poziomie 533,8 USD za bitcoin, wartość całego pakietu przekracza 13,1 mln USD. 

To  druga tak duża w historii sprzedaż cryptowaluty. Palmę pierwszeństwa nadal dzierży U.S. Marshal Service, która sprzedała 144 tys. bitcoinów w okresie ponad dwóch lat skonfiskowanych od Rossa Ulbrichta, założyciela internetowej platformy handlowej Silk Road. W 2013 r. została ona zamknięta przez amerykańskie organa ścigania, gdyż handlowano na niej nielegalnymi produktami, w tym narkotykami. 

Według Adama Nikitinsa, odpowiedzialnego za transakcje, australijska aukcja może cieszyć się sporym zainteresowaniem gdyż po amerykańskich licytacjach, cena bitcoinów stała się mniej podatna na silne wahania, jak to miało miejsce wcześniej. Firma już odnotowała zapytania od potencjalnych nabywców z USA, Europy i Australii.

Wystawione na aukcję bitcoiny rząd stanu Victoria przejął pod koniec 2013 r. od sprzedawcy narkotyków w Melbourne. W październiku minionego roku 32-letni Richard Pollard został skazany na 11 lat więzienia za handel narkotykami na platformie Silk Road.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu