Australijczycy wynaleźli niebrudzący się materiał (WIDEO)

opublikowano: 11-08-2014, 13:14

Australijska spółka Threadsmiths stworzyła materiał, który może zrewolucjonizować branżę odzieżową.

Threadsmiths pokazała T-shirt o nazwie „The Cavalier”, który jest zrobiony w 100 proc. z bawełny. Materiał jest jednak hydrofobiczny, czyli nie wchłaniający wody, oraz odporny na zabrudzenie. Spółka informuje, że opracowana przez nią technologia powstała dzięki zrozumieniu hydrofobicznych zdolności liścia lotosu. 

None
None

Threadsmiths podkreśla, że w przeciwieństwie do innych rozwiązań, które polegają na pokrywaniu materiału substancjami, ich technologia wykorzystuje rozwiązania nanotechnologiczne już w fazie tkania. Dlatego T-shirt Australijczyków w przeciwieństwie do konkurencji nie traci swoich właściwości hydrofobicznych już po kilku praniach. Według Threadsmiths, jej koszulki można prać nawet 80 razy.

Spółka przyjmuje już zamówienia na białe T-shirty, które sprzedaje po 65 USD za sztukę. Zapowiada produkcję innych części odzieży z wynalezionego przez siebie materiału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, heraldsun.com.au

Polecane