Australijski bank wyemituje obligacje przez blockchain

opublikowano: 06-12-2017, 14:16
aktualizacja: 06-12-2017, 14:17

Commonwealth Bank of Australia ujawnił plan emisji obligacji przez blockchain. Prawdopodobnie nastąpi to w przyszłym roku, pisze CoinDesk.

Blockchain to technologia tzw. otwartej i dystrybuowanej do wszystkich zainteresowanych elektronicznej księgi rachunkowej. Z powodu wielkiej wiarygodności wynikającej z niemal niemożliwej zmiany zapisów pozwala na eliminację w transakcjach pośredników.

Szczegóły emisji obligacji przez Commonwealth Bank of Australia nie są jeszcze znane. Sophie Gilder, szefowa technologii blockchain w banku powiedziała, że obligacje będą transferowane i opłacane przez system bazujący na blockchainie we współpracy z anonimowym dużym globalnym emitentem.

Gilder ujawniła, że Commonwealth Bank of Australia zajmuje się blockchainem od ponad czterech lat. Ujawniła, że bank rozważa stosowanie tej technologii w przypadku transakcji akcjami, obligacjami, pożyczkami oraz tymi wszystkimi, gdzie jest duży poziom „tarcia” generującego wysokie koszty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane