Austria zamroziła konta b. prezydenta Tunezji Ben Alego

PAP
29-01-2011, 15:07

Austria zamroziła konta obalonego prezydenta Tunezji Zina el-Abidina Ben Alego, jego rodziny i najbliższych - podał w sobotę w komunikacie austriacki minister spraw zagranicznych Michael Spindelegger.

Poprzez natychmiastowe zamrożenie kont "chcemy jasno zasygnalizować, że Austria nie jest bezpieczną przystanią dla skradzionych pieniędzy lub fortun nielegalnie zdobytych w drodze korupcji lub prania pieniędzy" - dodał minister.

Ben Ali uciekł 14 stycznia z Tunezji. Także jego żona - Leila Trabelsi - opuściła Tunezję, nie wiadomo jednak ani kiedy, ani dokąd się udała. Z Tunezji uciekł też brat byłej pierwszej damy Benhassen Trabelsi. Przeciwko niemu, podobnie jak i ośmiu członkom rodziny zatrzymanym w Tunezji, toczy się dochodzenie.

W czwartek biuro Interpolu w Tunisie rozesłało alert do 188 krajów: poszukiwany jest obalony prezydent Tunezji Zin el-Abidin Ben Ali i informacje o miejscu pobytu jego samego, jak i sześciorga jego bliskich. Ben Ali ścigany jest za "nielegalne nabycie ruchomości i nieruchomości" oraz "nielegalny transfer pieniędzy za granicę". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Austria zamroziła konta b. prezydenta Tunezji Ben Alego