Austria zaostrzyła zakaz palenia

opublikowano: 08-07-2015, 12:36

Austriacki parlament przyjmie w środę ustawę zaostrzającą zakaz palenia w miejscach publicznych. Wejdzie ona w życie w maju 2018 roku.

Nowe prawo przewiduje, że nie będzie można palić „we wszystkich miejscach publicznych, gdzie żywność jest produkowana, sprzedawana i konsumowana”. Obejmie wiele restauracji i kawiarni, które były wyłączone z dotychczasowego zakazu, obowiązujące od 2009 roku.

Właściciele restauracji i kawiarni zdecydowanie opowiadali się przeciwko zaostrzeniu przepisów, argumentując, że oznacza to straty dla ich działalności. Skarżyli się, że zainwestowali znaczne kwoty w stworzenie w swoich lokalach sektorów dla palących i niepalących.

Nowe prawo przewiduje karę wysokości 2000 EUR dla właścicieli lokali, gdzie nie będzie ono przestrzegane. Palący w restauracji, kawiarni czy barze będzie natomiast karany kwotą 100 EUR.

Zakaz palenia obejmuje papierosy, cygara, e-papierosy i fajki szisza. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.au

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu