Austriacki Król Stali ma nowy dwór

Karolina Guzińska
opublikowano: 30-06-1999, 00:00

Austriacki Król Stali ma nowy dwór

Królewska siedziba to nowe centrum dystrybucyjne konstrukcji stalowych. Właściciel obiektu, firma Kšnig Stahl, otworzył magazyn w konwencji ludowej zabawy. Zaproszenie Jego Wysokości Króla Stali przyjęło ponad 200 osób. Mimo kropiącego deszczu goście świetnie się bawili przy dworskiej kapeli i pieczonym prosięciu.

Początki holdingu Alu Kšnig Stahl sięgają 1864 roku, kiedy to powstał w Wiedniu mały zakład ślusarski rodziny Kšnig. Obecnie firma jest międzynarodowym koncernem, oferującym konstrukcje stalowe dla budownictwa, przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. Od 1993 r. działa w Polsce, inwestując niemal we wszystkich regionach kraju.

Budowa warszawskiego centrum dystrybucyjno-magazynowego trwała 8 miesięcy i pochłonęła około 3,5 mln zł.

— Polski rynek stali ma ogromne znaczenie ze względu na centralne położenie Polski w Europie i stały rozwój gospodarczy kraju. Mamy nadzieję, że dzięki inwestycjom, które tu realizujemy, nasi partnerzy stawią czoło wymogom przyszłości, związanym z integracją Polski ze strukturami Unii Europejskiej — deklaruje Andreas Pulides, prezes holdingu Alu Kšnig Stahl, który przybył na uroczystość z Austrii.

Partnerami Kšnig Stahl są przedstawiciele różnych branż —począwszy od instalatorów sanitarnych, przez warsztaty ślusarskie, po firmy takie, jak Elektromontaż, Mostostal, ABB czy Hydrobudowa. Zanim otwarto przed nimi podwoje stalowego królestwa, dworski błazen, pełniący funkcję mistrza ceremonii, zadbał o dobre samopoczucie gości, częstując chłopskim jadłem, które należało spożyć drewnianymi sztućcami.

ZAMIAST WSTĘGI: Metalową sztabę, broniącą wstępu do królestwa stali, przecięto piłą, przysłaną podobno przez Sylwestra Stallone — Amerykanina z branży, który nie mógł niestety przybyć do Warszawy. Na zdjęciu Andreas Pulides, prezes holdingu Alu Kšnig Stahl (z lewej) oraz Amos Davidovits, prezes i dyrektor generalny Kšnig Stahl w Polsce.

NA SWOIM: Stopniowo powstają nasze własne składy, które budujemy na terenach z dobrą infrastrukturą drogową i kolejową. W Warszawie jesteśmy obecni od sześciu lat, ale dotychczas wynajmowaliśmy pomieszczenia na magazyny. W planach mamy otwarcie następnych centrów: w Poznaniu i Gdyni — twierdzi Andrzej Radecki, wiceprezes Kšnig Stahl.

REMONT BEZ KOŃCA: Budowa własnego centrum dystrybucji z pewnością poprawi usługi Kšnig Stahl pod względem logistycznym. Jednak, żeby szczęście klientów firmy było pełne, musi się wreszcie zakończyć remont wiaduktu przy ulicy Marynarskiej — ocenia Adam Gala, dyrektor handlowy Mostostalu Warszawa.

WSPÓLNY INTERES: Nasza organizacja zrzesza 40 polskich i zagranicznych firm produkujących na potrzeby ochrony przeciwpożarowej. Warunkiem przystąpienia, którego trzymamy się najbardziej, jest tworzenie nowych miejsc pracy na polskim rynku — informuje Wiesław Golański, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych i Sprzętu Ratowniczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Austriacki Król Stali ma nowy dwór