Avengersi wynieśli Disneya na szczyt

opublikowano: 29-04-2019, 16:53

Akcje koncernu Walt Disney wspięły się w trakcie poniedziałkowej sesji na NYSE do rekordowego poziomu. To zasługa rewelacyjnego wyniku jaki osiągnął najnowszy megahit medialnego giganta, najnowszej odsłony przygód Avengersów.

Rosnąca o blisko 2 proc. wycena walorów Disneya, jest kontynuacją zeszłotygodniowego rajdu i piątą z rzędu zwyżką. Aprecjacja kursu jest również wspierana przez nadzieje i oczekiwania związane z uruchomieniem przez koncern własnej usługi streamingu treści wideo nazwanej Disney+, która ma stanowić poważną konkurencję dla dotychczasowych potentatów tego segmentu z Netfliksem i Amazon Prime na czele oraz zapowiedzianej usługi przez Apple.

Avengers: Koniec gry (Avengers: Endgame)
Zobacz więcej

Avengers: Koniec gry (Avengers: Endgame) fot. REUTERS/Mike Blake/Forum

Tymczasem w pierwszy weekend wyświetlania w kinach 44 państw, „Avengers: Koniec gry”, bo pod takim tytułem film trafił na polski rynek  zarobił 1,2 mld USD i jest pierwszym filmem, który przekroczył w tygodniu otwarcia magiczną barierę 1 mld USD.

Za ciosem poszli analitycy, którzy jak w przypadku banku JP Morgan podnieśli cenę docelową walorów koncernu Walt Disney ze 137 do 150 USD rekomendując „przeważanie” walorów w portfelu. Jeszcze wyżej ocenili potencjał wzrostu kursu specjaliści z Cowen podnosząc projekcje ze 131 do 154 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy