Awans Warszawy w Europie

Paweł BNerłowski
opublikowano: 07-01-2019, 22:00

Warszawa awansowała o dwie pozycje w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej europejskich miast, jaki przeprowadzany jest co roku przy okazji publikacji raportu „Emerging Trends in Real Estate — Europe 2019”.

Stolica Polski plasuje się obecnie na 21. miejscu. Z innych miast regionu Europy Środkowo-Wschodniej jedynie Praga zajęła lepszą lokatę (19.).

— Warszawa jest niezmiennie jednym z dwóch, trzech miast naszego regionu, w których warto inwestować. Stabilny popyt na rynku biurowym to nie tylko zasługa międzynarodowych korporacji, ale też rozwijających się polskich firmy, związanych m.in. z branżą usług dla biznesu. Liczę, że w kolejnych edycjach raportu pojawią się też inne miasta, np. Wrocław czy Kraków — komentuje Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca Urban Land Institute Poland.

Coroczny raport „Emerging Trends in Real Estate”, przygotowywany przez firmę doradczą PwC oraz Urban Land Institute, przedstawia sytuację na najważniejszych rynkach nieruchomości w Europie w sferze inwestycyjnej, deweloperskiej i finansowej. Jak wynika z raportu, wraz z napływem kapitału do Europy jedną z głównych barier dla inwestycji nadal pozostaje dostępność odpowiednich aktywów. 68 proc. uczestników badania PwC i ULI wskazuje to jako jedno z największych wyzwań, a 70 proc. jest zdania, że najlepsze aktywa są przeszacowane. Pod względem atrakcyjności poszczególnych obszarów najwyżej oceniane są budownictwo mieszkaniowe i nieruchomości magazynowe. Zauważalnym trendem jest coraz większe zainteresowanie inwestorów i deweloperów sektorami niszowymi — w pierwszej dziesiątce są m.in. domy seniora, elastyczne przestrzenie biurowe i centra danych.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł BNerłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu