Azja obiera kierunek na północ

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 29-09-2010, 09:16

NIKKEI 225 zwyżkował o 0,7 proc., Hang Seng skoczył o 1,2 proc., a Shanghai Composite nie zmieni ł wartości. Panazjatycki indeks MSCI Asia Pacific wzrósł natomiast o 0,7 proc.

Zaufanie wśród największych japońskich przedsiębiorstw wzrosło w III kwartale bardziej od prognoz. Jak poinformował Bank Japonii, indeks Tankan wzrósł w bieżącym miesiącu o 7 pkt do 8 pkt. W reakcji na tą informację giełda tokijska wyskoczyła w górę z poziomów zbliżonych do wczorajszego zamknięcia.

W przypadku Japonii inwestorzy liczą także na dalsze poluzowanie polityki pieniężnej. Z kolei indeks nastrojów chińskich menedżerów działów zamówień sporządzany przez HSBC oraz Markit Economics zwyżkował we wrześniu do 52,9 pkt z zanotowanego miesiąc wcześniej poziomu 51,9 pkt.

Jiangxi Copper zwyżkowało w Hang Kongu o ponad 3 proc. Papiery notowanego w Szanghaju największego producenta aluminium w Chinach Aluminum Corp. of China zdrożały o 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azja obiera kierunek na północ