Azja rozpoczyna rok w szampańskich nastrojach

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 03-01-2011, 09:45

Od wyraźnych wzrostów rok rozpoczęły rynki azjatyckie.

Pod nieobecność inwestorów z Japonii Hang Seng zwyżkował o 1,7 proc. Shanghai Composite zyskał 1,8 proc., a Kospi 100 wzrósł o 0,9 proc.

Szósty raz z rzędu wzrósł indeks MSCI Asia Pacific ex. Japan, a inwestorzy już rozpoczęli spekulację pod piątkowe dane amerykańskiego Departamentu Pracy. Analitycy oczekują, że w sektorze pozarolniczym przybyło 125 tys. miejsc pracy.

- W USA widać poprawę nie tylko na rynku pracy, ale i w innych sferach, takich jak wyniki przedsiębiorstw i produkcja przemysłowa. Amy zainwestowane 100 proc. środków, a nasze nastawienie na drugą połowę roku jest dosyć bycze – komentował Chris Leung, zarządzający Haitong International AM.

Wzrostów nie powstrzymał najsłabszy od trzech miesięcy odczyt koniunktury w przemyśle chińskim. Indeks PMI wg CFLP spadł w grudniu do poziomu 53,9 pkt z 55,2 pkt miesiąc wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane