Czytasz dzięki

Azja z nadzieją czeka na negocjacje OPEC+

opublikowano: 09-04-2020, 06:55

Czwartkowe notowania na dalekowschodnich giełdach w większości przypadków toczą się przy lekkiej przewadze strony popytowej.

Inwestorzy kupują akcje w nadziei, ze pandemia COVID-19 zbliża się do szczytu, rządy i władze monetarne poszczególnych krajów jeszcze bardziej wzmocnią i rozszerzą swoje programy ratunkowe. Na to nakładają się oczekiwania związane z dojściem do porozumienia czołowych producentów ropy naftowej odnośnie pogłębienia cięć wydobywczych co powinno wesprzeć notowania surowca.

Ze wzrostowego trendu w regionie in minus wybija się rynek w Tokio, gdzie tuż przed godziną 6:50 polskiego czasu indeks Nikkei225 notował około 0,60 proc. przecenę.

Na innych parkietach dominuje optymizm. Najmocniej zyskuje wskaźnik Sensex w Bombaju, drożejący o ponad 2,75 proc. Mocno, o ponad 1,5 proc. zwyżkuje rynek w Singapurze. Bardziej wyważony charakter mają wzrosty na parkietach w Hongkongu i Szanghaju.

W oczekiwaniu na rozmowy Arabii Saudyjskiej z Rosją ws. zmniejszenia produkcji ropy lekką zwyżką może pochwalić się ropa. Amerykańska odmiana WTI nadal jednak znajduje się poniżej poziomu 26 USD za baryłkę.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane