Azja: zasiłki krzyżują plany niedźwiedzi

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 04-03-2011, 09:54

Akcje notowane na rynkach azjatyckich zakończyły tydzień przedłużeniem serii wzrostów do czterech sesji. Pomogły wczorajsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Nikkei 225 zyskał 1,0 proc. Hang Seng wzrósł o 1,2 proc., a Shanghai Composite zwyżkował o 1,3 proc.

- Spadek liczby wniosków o zasiłki w USA zwiększa szanse na szybszy wzrost zatrudnienia, co utrwaliłoby ożywienie w gospodarce. A to wnet odczuliby azjatyccy eksporterzy – komentował Shane Oliver, szef strategii inwestycyjnej w sydneyskim AMP Capital Investors.

Zmniejszenie awersji do ryzyka pociągnęło za sobą osłabienie jena, co pozytywnie wpływa na wyceny akcji japońskich eksporterów. Papiery Toyoty Motor drożały o 1,9 proc., a akcje Canona zwyżkowały o 3,2 proc. Za dolara przed zamknięciem w Tokio płacono 82,52 jeny, najwięcej od 24 lutego.

Na dalszym wzroście cen surowców korzystali przedstawiciele branży wydobywczej. BHP Billiton oraz Rio Tinto, dwie z trzech największych należących do sektora spółek na świecie, solidarnie zwyżkowały po około półtora proc. Ceny miedzi zbliżyły się ponownie do poziomów najwyższych od połowy lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azja: zasiłki krzyżują plany niedźwiedzi