Aztec miał stratę w II kwartale

DI
opublikowano: 2010-08-16 09:53

Aztec International zwiększył w II kwartale sprzedaż o 10 proc. do 2,4 mln zł. Firma miała jednak stratę w wysokości 518 tys. zł, co tłumaczy wzmożoną zmiennością na rynku walutowym.

Poznański producent akcesoriów budowlanych  w lipcu 2010 r. z sukcesem zadebiutował na rynku NewConnect. Główne obszary działalności spółki to produkcja i sprzedaż wkrętów i nitów malowanych proszkowo oraz systemów mocujących przeznaczonych głównie do aplikacji dachowych i fasadowych.

„Na poziomie operacyjnym spółka wypracowała zysk. Wynik na poziomie netto to efekt niekorzystnego kursu dolara względem złotego. Aktualnie ponad 90% sprzedaży nasza firma realizuje poza granicami Polski, co powoduje, że większość rozliczeń z dostawcami z zagranicy odbywa się w obcej walucie. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania polityki zarządzania ryzykiem kursowym, której pozytywne efekty będą widoczne w drugiej połowie roku. Jesteśmy przekonani, że wdrażana przez nas strategia tzw. naturalnego hedgingu pozwoli w przyszłości zminimalizować wpływ zachowania kursu walutowego na nasz wynik– mówi Marek Ciulis, Prezes Zarządu Aztec International.