ISB: MSP nie pracuje nad fuzją BGŻ i BOŚ

05-02-2003, 18:15

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie pracuje nad fuzją Banku Gospodarki Żywnościowej SA (BGŻ) z Bankiem Ochrony Środowiska SA (BOŚ) i obecnie nie bierze pod uwagę takiego scenariusza, powiedział w środę wiceminister skarbu Ireneusz Sitarski.

"Obecnie nie pracujemy nad takim scenariuszem, a jego realizacja wymagałaby decyzji rady Ministrów" - powiedział Sitarski dziennikarzom.

"Rządowa strategia dla sektora bankowego nie przewiduje takiego scenariusza" - dodał.

W końcu stycznia "Puls Biznesu" podał, powołując się na anonimowego informatora, że MSP przygotowało projekt połączenia BGŻ i BOŚ.

Na swojej pierwszej konferencji prasowej w styczniu minister skarbu Sławomir Cytrycki powiedział, że trwają prace nad powołaniem doradcy prywatyzacyjnego dla BGŻ. Nie podał jednak, czy i kiedy dojdzie do oferty publicznej tego banku, która pierwotnie planowana była na koniec 2003 roku lub przełom 2003/2004 roku.

Głównymi akcjonariuszami banku BOŚ są: Skandinaviska Enskilda Banken (SEB), mająca 47% kapitału akcyjnego oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), mający 44% akcji. Około 3% akcji banku znajduje się w wolnym obrocie na GPW. (ISB)

mor/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> MSP nie pracuje nad fuzją BGŻ i BOŚ