ISB: MSP przedłużyło wyłączność Muzy na WSiP do 21 I

opublikowano: 21-12-2002, 16:45

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedłużyło wyłączność negocjacyjną na sprzedaż 51% akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) dla spółki Muza SA do 21 stycznia, powiedział w sobotę minister skarbu Wiesław Kaczmarek.

“Wyłączność negocjacyjna na WSiP została przedłużona do 21 stycznia” - powiedział Kaczmarek na konferencji prasowej.

Wyłączność na negocjacje Muzy upłynęła 16 grudnia.

Prywatyzacja WSiP, spółki z listy przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla państwa, pomimo dużego zainteresowania inwestorów zarówno zagranicznych jak i krajowych, przebiegała opornie od samego początku.

Pierwszy przetarg ogłoszony w 2000 roku został unieważniony bez podania przyczyn, w drugim brali udział Agora, PTE i Polskie Książki Edukacyjne (PKE). Agora wzięła udział także w obecnym, trzecim podejściu.

W obecnym przetargu MSP zastrzegło, że wyłączyć z puli akcji będących przedmiotem zaproszenia do rokowań 15-34% akcji spółki, aby sprzedać je w ofercie publicznej.

WSiP to największe wydawnictwo edukacyjne w Polsce. Według CBOS, w 2000 roku WSiP miał 32% udziału w rynku wydawnictw edukacyjnych. Rocznie wydaje około 600 tytułów podręczników oraz wydawnictw okołopodręcznikowych dla wszystkich poziomów szkół i klas, a także edukacyjne wydawnictwa multimedialne na CD-ROM-ach. Spółka zatrudnia ponad 440 pracowników.

Przychody WSiP ze sprzedaży w 2001 roku wyniosły ponad 197 mln zł, a zysk netto - ponad 17 mln zł. (ISB)

mk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: MSP przedłużyło wyłączność Muzy na WSiP do 21 I