ISB: Vivendi nie porozumiało się z BRE ws. ET

Internet Securities
opublikowano: 18-01-2002, 18:36

Francuski koncern medialno-komunikacyjny Vivendi Universal zdementował piątkowe nieoficjalne informacje agencji PAP o tym, że osiągnął porozumienie z BRE Bankiem odnośnie dalszego zakupu przez Francuzów udziałów w Elektrimie Telekomunikacja, poinformował w piątek ISB Antoine Lefort, rzecznik prasowy Vivendi.

Francuski koncern medialno-komunikacyjny Vivendi Universal zdementował piątkowe nieoficjalne informacje agencji PAP o tym, że osiągnął porozumienie z BRE Bankiem odnośnie dalszego zakupu przez Francuzów udziałów w Elektrimie Telekomunikacja, poinformował w piątek ISB Antoine Lefort, rzecznik prasowy Vivendi.

- Dementuję piątkowe informacje polskich mediów o zawarciu jakiegokolwiek porozumienia z BRE. Jest to fałszywa informacja - powiedział ISB Lefort.

W piątek rano Polska Agencja Prasowa (PAP) podała, powołując się na anonimowe źródło, że "BRE Bank porozumiał się z Vivendi, który zamierza poprzeć bank we wniosku o zmianę rady i zarządu, a częścią porozumienia jest odkupienie przez Vivendi udziałów w Elektrimie Telekomunikacja".

- BRE Bank porozumiał się z Vivendi, które poprze starania banku o wymianę rady nadzorczej i zarządu konglomeratu podczas najbliższego NWZA - powiedział rozmówca PAP, chcący zachować anonimowość.

Dodał, że częścią porozumienia jest też odkupienie przez Vivendi posiadanych przez Elektrim 49% udziałów w Elektrimie Telekomunikacja, spółce kontrolującej 51% Polskiej Telefonii Cyfrowej.

- W ramach porozumienia Vivendi ma odkupić od Elektrimu posiadane przez spółkę udziały w Elektrimie Telekomunikacja - powiedział rozmówca PAP, nie podając wielkości pakietu.

Vivendi ma około 10% Elektrimu i 51% Elektrimu Telekomunikacja, a BRE blisko 10% Elektrimu i wraz z grupą innych akcjonariuszy mających kolejne 10% chce zmienić radę nadzorczą spółki.

Jego zdaniem, pomiędzy Vivendi a BRE rozmowy nadal trwają, jednak podstawowe ustalenia są już przyjęte. Jednak z nieoficjalnych informacji ISB wynika, że BRE Bank w ogóle nie przedstawił jeszcze Vivendi żadnej strategii, jeśli chodzi o Elektrim SA i nie złożył też Vivendi żadnych innych propozycji.

- Rozmowy obu firm w ogóle się nawet nie zaczęły. W związku z tym nie ma ani żadnego porozumienia odnośnie ET ani porozumienia co do sposobu głosowania Vivendi na najbliższym WZA Elektrimu - powiedział w piątek rozmówca ISB. Tymczasem nie tylko rynek, ale i zarząd Elektrimu w takie porozumienie wierzy.

- Liczę na porozumienie wszystkich znaczących akcjonariuszy Elektrimu, w tym BRE i Viviendi, jako bardzo stabilnego akcjonariatu. Porozumienie BRE Banku i Vivendi jest bardzo prawdopodobne, wierzę w to że nastąpi - powiedział w piątek ISB Jacek Walczykowski, wiceprezes zarządu Elektrimu SA.

Monika Romaniuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane