B3System zwiększył przychody i zysk

Kamil Zatoński
opublikowano: 29-04-2008, 09:43

Sprzedaż warszawskiej spółki informatycznej wzrosła w pierwszym kwartale o 62 proc. do 10,4 mln zł. Zysk netto skoczył z 92 do 391 tys. zł.

Poprawa wyniku to mniej więcej w połowie zasługa działki finansowej, w której odnotowano m.in. 200 tys. przychodów z tytułu dywidendy od jednostki powiązanej. Sam wynik operacyjny wyniósł tymczasem 284 tys. zł (wobec 95 tys. zł przed rokiem).

Plan grupy kapitałowej na cały rok to 56,7 mln zł przychodów i 2,4 mln zł zysku netto.

„Wzrost wartości przychodów i zysków spółki w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku obrotowego spowodowany jest m.in. wypłatą dywidendy od Spółki zależnej HS Partner Pro-Test w wysokości 200 tys. zł, a także podpisaniem kilku umów o znacznej wartości na sprzedaż, dostarczenie i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem. Cały czas zmierzamy w kierunku minimalizowania zjawiska sezonowości, a tym samym wyrównania poziomu przychodów w poszczególnych kwartałach roku kalendarzowego. Uzyskane wyniki finansowe utwierdzają nas w przekonaniu, że wdrożona przez nas strategia rozwoju biznesu jest właściwa i perspektywiczna” – mówi Władysław Sędzielski, wiceprezes zarządu B3System.

Na otwarciu sesji akcje spółki drożeją o 1 proc. do 3,74 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu