Badania dyktują pensje

opublikowano: 09-08-2018, 22:00

Obecnie 64 proc. przedsiębiorstw wyznacza widełki wynagrodzeń na podstawie raportów — wynika z analizy firmy doradztwa personalnego HRK.

Zawarte w nich informacje pozwalają pracodawcom m.in. na porównanie płac z rynkiem czy planowanie zmian w wysokości pensji. Pomagają im także w zidentyfikowaniu stanowisk, które są w firmie niedopłacane, i podejmowaniu działań zapobiegających odejściom kluczowych pracowników. Aktualnie raporty to jedne z popularniejszychnarzędzi HR, które pozwalają prowadzić racjonalną politykę wynagrodzeń.

Jak wynika z danych HRK, aż 81 proc. dużych firm docenia tego typu badania. Najmniejszą popularnością cieszą się wśród małych przedsiębiorstw — korzystanie z nich deklaruje zaledwie 38 proc. firm z tej grupy. Najczęściej posługują się nimi firmy z sektora FMCG (produkty szybkozbywalne), logistyki i zakupów oraz SSC/BPO (realizacja procesów biznesowych dla klientów korporacyjnych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu