Baidu rozważa wycofanie się z Nasdaq

opublikowano: 21-05-2020, 14:54

Chińska wyszukiwarka Baidu ogłosiła, że myśli o wycofaniu się z  Nasdaq po tym jak amerykański Senat uchwalił w środę prawo zmieniające warunki notowań chińskich spółek na giełdach w USA, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

W środę amerykański Senat uchwalił ustawę, która wymaga od chińskich spółek notowanych na giełdach w USA stosowania się do zasad audytu i regulacji takich samych jak pozostałe. Aby stała się obowiązującym prawem ustawę musi przyjąć jeszcze Izba Reprezentantów i musi ją także podpisać prezydent. Pojawiły się głosy, że przyjęcie ustawy może zmusić chińskie spółki do wycofania się z giełd w USA.

Baidu
Baidu
Bloomberg

Baidu jest jedną z pierwszych chińskich spółek, które weszły na amerykańską giełdę. Jej współzałożyciel i szef Robin Li powiedział kontrolowanemu przez państwo dziennikowi China Daily, że spółka przygląda się uważnie zaostrzeniu zasad dla chińskich spółek notowanych w USA.

- Dobra spółka ma wiele możliwości wyboru miejsca notowania, nie jest to ograniczone tylko do USA – powiedział.

Wartość rynkowa Baidu spadła o ponad 60 proc. od szczytu notowanego w maju 2018 roku. Indeks Nasdaq Golden Dragon China, śledzący notowania chińskich spółek notowanych na rynku technologicznym, spadł o mniej niż 10 proc. w tym samym czasie. Baidu boryka się ze spowolnieniem gospodarczym w Chinach, ale także rosnącą konkurencją. W ubiegłym roku swoją wyszukiwarkę w Chinach uruchomił ByteDance, właściciel TikTok, aplikacji, która podbiła świat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane