Baidu uczy chińskie dzieci ściągania

AR
opublikowano: 15-07-2014, 14:39

Odrabianie lekcji jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Nowa aplikacja chińskiego giganta dostarcza gotowe rozwiązania na smartfonie – donosi Quartz.

Baidu pomaga dzieciom odrabiać prace domowe bez jakiegokolwiek stresu i wysiłku. Wystarczy wpisać treść pracy domowej do telefonu i poczekać na gotowe rozwiązanie.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Aplikacja mobilna „Homwork Helper”, którą w tym roku na rynek wypuścił Baidu (twórca największej wyszukiwarki internetowej w Chinach), działa podobnie do serwisów crowdfunding’owych. Tyle że zamiast projektu, na platformie społecznościowej uczeń może zamieścić swoją pracę domową. Inne osoby z sieci odrabiają ją i przesyłają gotową dziecku. W zamian "wolontariusze" dostają tzw. e-monety, które mogą wymieniać potem na inne aplikacje lub produkty w mobilnych sklepach, np. ramki do iPhone’a, a nawet laptopy Lenovo – jak pisze Quartz.

Według Baidu odpowiedzi udzielane w ten sposób są poprawne w 80 proc. przypadków. Na temat tego, czy jest to etyczne, zdania są jednak podzielone. – Myślę, że jest to forma oszustwa – przyznał jeden z pracowników Baidu, zapytany przez Quartz o swoją prywatną opinię na temat "Homework Helper".

Uczniowie najwyraźniej nie mają z tym problemu. Od momentu swojej premiery aplikacja została ściągnięta z różnych sklepów mobilnych już 5 mln razy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Baidu uczy chińskie dzieci ściągania