Balcerowicz: wzrost inflacji spowodowała zmiana wag

Marek Druś
opublikowano: 21-03-2002, 10:48

Wzrost inflacji w lutym jest zgodny z oczekiwaniami. Na wynik wpłynęła zmiana wag w jej szacowaniu, powiedział prezes NBP Leszek Balcerowicz.

- Inflacja jest zgodna z oczekiwaniami. To się mieściło w przewidywaniach. Uważam, że wzrost o 0,1 pkt. proc. wynika ze zmiany wag - powiedział cytowany przez PAP Balcerowicz.

GUS podał, że inflacja w lutym sięgnęła 3,5 proc. Po korekcie wynikającej ze zmiany wag GUS podał, że miesiąc wcześniej wynosiła 3,4 proc. Wcześniej poinformowano, że wynosiła 3,5 proc.

Prezes Balcerowicz wyraził również swój niepokój, że w trakcie prac nad budżetem w Sejmie zwiększono kwotę oczekiwanych dochodów.

- Myślę, że minister finansów byłby dużo szczęśliwszy, gdyby w Sejmie i w Senacie nie zwiększono szacunków dochodów, a w ślad za tym wydatków - powiedział Balcerowicz.

Dochody i wydatki budżetu zostały zwiększone w trakcie prac w Sejmie o 1,1 mld zł w stosunku do projektu rządowego.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane