Balicki: O 8,6 proc. więcej środków dla szpitali w 2005 r.

opublikowano: 22-09-2004, 14:07

inister zdrowia Marek Balicki poinformował w środę, że plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2005 r. zakłada o 8,6 proc. więcej środków dla szpitali. Minister zapowiedział, że plan finansowy zostanie ostatecznie ustalony w tym tygodniu.

"Na podstawie informacji zebranych od oddziałów wojewódzkich Funduszu planujemy, że w przyszłym roku na szpitale przeznaczymy 8,6 proc. środków więcej, na specjalistykę ambulatoryjną - 7 proc., na lecznictwo psychiatryczne - 6 proc. i na podstawową opiekę zdrowotną - 3,3 proc." - powiedział Balicki prezentując w środę sejmowej Komisji Zdrowia plan finansowy NFZ na 2005 r., który obecnie ustala w porozumieniu z ministrem finansów.

Minister dodał, że w budżecie państwa na 2005 r. przewidziano także 400 mln zł na leczenie osób, które teraz nie podlegają

ubezpieczeniu, a są w trudnej sytuacji materialnej. Pokrywanie takich kosztów leczenia zakłada nowa ustawa zrowotna. "Jeśli do 8,6 proc. dodamy te 400 mln zł to na szpitale w przyszłym roku wydamy więcej ok. 10 proc. niż obecnie"- powiedział.

eaw/ep dsr/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Balicki: O 8,6 proc. więcej środków dla szpitali w 2005 r.