Czytasz dzięki

Bank BNP Paribas sfinansuje testy na koronawirusa

AR
opublikowano: 24-03-2020, 09:31

Aby wesprzeć polską służbę zdrowia, Bank BNP Paribas przekazał pieniądze na  na wykonanie tysiąca testów na obecność SARS-CoV-2. Zakupił też maseczki ochronne.

Bank BNP Paribas dołączył do firm, które chcą zostawić swój mały wkład w walce z koroanwirusem.  Bank sfinansuje wykonanie 1000 testów na obecność SARS-CoV-2  - dzięki temu, poprzez Ministerstwo Zdrowia, szpitale i placówki medyczne będą mogły przekazać próbki pacjentów i zlecić bezpłatne wykonanie badania w laboratorium Warsaw Genomics. Bank zakupił też 20 tys. maseczek ochronnych, które dostarczy do ośrodków medycznych.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tylko poprzez wykonywanie dużej ilości testów możliwe jest przerwanie łańcucha dalszych zakażeń. Dlatego też, Bank BNP Paribas włączył się w bezpośrednie wsparcie finansowe na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19" - czytamy w komunikacie prasowym.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Wykorzystując nowoczesne narzędzia analizy genetycznej poszukują oni w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób. W obliczu zagrożenia epidemicznego zespół Warsaw Genomics skoncentrował swoje wysiłki i zasoby na zapewnieniu dostępności testów molekularnych pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie aktywnego zakażenia koronawirusem. Od 20 marca br. zespół może realizować do 1000 testów w kierunku SARS‑CoV‑2 w ciągu dobry. Badanie realizowane jest metodą RT PCR w czasie rzeczywistym, zgodną z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska
Zobacz więcej

Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska Fot. Marek Wiśniewski

Wcześniej bank PNB Paribas wprowadził m.in. ograniczenie w liczbie osób, które jednocześnie mogą przebywać w oddziałach oraz zmienił ich godziny otwarcia. W każdej placówce jest pracownik, który zarządza kolejką i informuje o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Oddziały zostały wyposażone w ochronne szyby plexi na stanowiskach obsługi klienta. W centralach i oddziałach banku rozmieszczono też dozowniki ze środkami odkażającymi, a placówki i biura banku są regularnie dezynfekowane z wykorzystaniem specjalistycznych środków. 'Bank zachęca też klientów do ograniczenia wizyt w oddziałach oraz korzystania z innych kanałów obsługi tj. bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej i mobilnej, natomiast w sklepach do korzystania z płatności za pomocą kart płatniczych i Blika oraz elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay zamiast gotówki. Natomiast pracownicy BNP Paribas mają także szeroką możliwość wykonywania obowiązków zdanie, jeśli pozwala na to charakter ich pracy. Jednocześnie BNP Paribas oferuje klientom dotkniętym skutkami pandemii czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań oraz wdraża pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zadeklarował, że w tym celu uruchomi specjalną stronę informacyjno-edukacyjną (bnpparibas.pl/koronawirus).

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy