Bank Handlowy odpisze 54 mln zł

opublikowano: 05-11-2019, 07:11
aktualizacja: 05-11-2019, 11:04

W lakonicznym komunikacie Bank Handlowy poinformował, że dokona odpisu aktualizacyjnego o wartości 54 mln zł w związku z oceną sytuacji finansowej klienta z branży budowlanej.

Odpis obciąży wyniki za III kwartał.

Drugi problem
Drugi problem
Bank Handlowy, kierowany przez Sławomira Sikorę, w drugim kwartale odpisał 53 mln zł z tytułu ekspozycji na ZM Kania. Teraz odpisał 54 mln zł na Elektrobudowę.
Fot. Marek Wiśniewski

W komunikacie nie podano nazwy klienta, ale chodzi prawdopodobnie o Elektrobudowę. Spółka od wielu miesięcy ma problemy z płynnością finansową i negocjuje z bankami i ubezpieczycielami nową umowę. W planach jest też emisja akcji.

Dla Handlowego spory jednorazowy odpis to nie pierwszyzna w tym roku - w drugim kwartale bank odpisał 53 mln zł z tytułu ekspozycji na Zakłady Mięsne Henryk Kania. Na dzień 11 lipca ekspozycja ta wynosiła ponad 124 mln zł. 

Według Macieja Marcinowskiego, drugi z rzędu kwartał, w którym bank dokonuje odpisów, może wzbudzić wśród inwestorów wątpliwości co do jakości portfela kredytowego Handlowego. Kurs banku wyraźnie dziś spada. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane