Bank Pekao obiecuje wypłatę całości zysku

opublikowano: 08-11-2017, 07:59
aktualizacja: 08-11-2017, 08:01

ROE na poziomie 14 proc., ponad 3 mld zł zysku netto w 2020 r. oraz współczynnik koszty/dochody poniżej 40 proc. - to przedstawione dziś wybrane kierunki strategiczne Banku Pekao na lata 2018-2020.

Bank zakłada ponadto wypłatę 100 proc. zysku netto za lata 2017-2018.

Michał Krupiński dostał wczoraj zgodę KNF na kierowanie Bankiem Pekao.
Zobacz więcej

Michał Krupiński dostał wczoraj zgodę KNF na kierowanie Bankiem Pekao. Fot. Marek Wiśniewski

"Obecna pozycja kapitałowa pozwala na zakładany dynamiczny wzrost skali biznesu przy zachowaniu bezpiecznego poziomu wskaźników wypłacalności oraz jednocześnie wypłatę 100 proc. z zysku netto za lata 2017 i 2018" - podano.

- Chcemy być bankiem budującym wartość dla akcjonariuszy poprzez inteligentny wzrost w najbardziej rentownych segmentach, przy zachowaniu dyscypliny w zarządzaniu ryzykiem. Pozostajemy bankiem uniwersalnym, obsługującym wszystkie segmenty klientów – ale chcemy to robić w sposób jeszcze bardziej zintegrowany i jeszcze lepiej wykorzystywać synergie wynikające z tego charakteru. Pragniemy budować wartość dla klienta poprzez relacyjność i jakość – być zawsze blisko klienta i jego potrzeb. Jednocześnie będziemy bankiem efektywnym i nowoczesnym – zarówno z punktu widzenia klientów, jak i pracowników.– mówi Michał Krupiński, prezes Banku Pekao, który formalną zgodę KNF na pełnienie tej funkcji otrzymał wczoraj.

Dzięki cross-sell Bank planuje w segmencie bankowości korporacyjnej wzrost dochodu na kliencie o 30-40 proc., natomiast w segmencie MŚP planowany jest wzrost o 35 proc..  

Silny wzrost wolumenów kredytowych i akwizycji nowych klientów przewidywany jest w dochodowych segmentach / produktach, w których dodatkowo Pekao nie ma w pełni wykorzystanego potencjału (np. pożyczka gotówkowa, segment mikroprzedsiębiorstw i MŚP). W segmencie Mikro ambicją Banku Pekao jest 3-krotnie szybszy przyrost klientów, a w segmencie MŚP dwukrotnie szybszy. 

W segmencie klientów indywidualnych Bank Pekao zamierza 2-krotnie zwiększyć skalę akwizycji nowych rachunków. Bank chce wykorzystać potencjał bazy klientów dzięki zaawansowanej analityce CRM oraz segmentacji behawioralnej z wykorzystaniem Big Data.

"Dzięki lepszej znajomości potrzeb klientów Bank Pekao chce zwiększyć penetrację PEX o 50 proc., a penetrację bankassurance o 100 proc.. W dalszym ciągu rozwijane będą funkcjonalności kanałów zdalnych, ale sieć oddziałów pozostanie ważnym kanałem sprzedaży i doradztwa" - dodano.

Jak zaznaczono, "bank zamierza w pełni wykorzystać potencjał synergii w ramach Grupy PZU, współpracy z PFR, jak i rozważyć możliwości wzrostu nieorganicznego".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu