Bank pomoże odzyskać należności

opublikowano: 19-07-2018, 22:00

Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty usługę monitoringu płatności.

Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty usługę monitoringu płatności. To rozwiązanie ma pomóc mikroprzedsiębiorcom, którzy są klientami banku, w samodzielnym odzyskiwaniu pieniędzy. Wiele takich firm nie upomina się o należności z obawy przed zepsuciem relacji z kontrahentami.

— Na problemy z terminowym otrzymywaniem płatności skarży się połowa przedsiębiorców. W konsekwencji firmy nierzadko borykają się z brakiem płynności finansowej i same opóźniają płatności do podwykonawców — zauważa Marcin Salamon, dyrektor ds. produktów depozytowych w Raiffeisen Polbanku.

Usługa powstała we współpracy z firmą Vindicat. Daje przedsiębiorcom możliwość automatycznego monitorowania płatności i egzekwowania należności od dłużnika. Narzędzie generuje wezwania do zapłaty, pozwy, a także pisma z prośbą o upublicznienie danych dłużnika na giełdzie długów Vindicat.pl — czy też wpis dłużnika do rejestru BIG InfoMonitor. System umożliwia również prowadzenie negocjacji online z dłużnikami.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu