Banki, budowlanka, chemia…

SG
opublikowano: 22-05-2007, 00:00

Typy analityków na następne kwartały są różne. Zgadzają się jednak jednym: warto stawiać na firmy o solidnych fundamentach.

Typy analityków na następne kwartały są różne. Zgadzają się jednak jednym: warto stawiać na firmy o solidnych fundamentach.

Mirosław Saj

makler BM BISE

Trwa selekcja spółek. Inwestorzy coraz bardziej interesują się akcjami firm, które już pokazują dobre wyniki i jednocześnie mają dobre perspektywy wzrostu. Spełnienie tych warunków oznacza ograniczone ryzyko strat w przypadku dekoniunktury. Zwróciłbym uwagę chociażby na banki, MCI, IDM, Kolastynę, Barlinek, Macrologic, Mostostal Płock. Te firmy pokazały dobre wyniki na początku roku i powinny utrzymać dobrą formę w kolejnych kwartałach.

Dariusz Nawrot

makler BM BPH

To zdrowy objaw rynkowy, że inwestorzy nie tylko nagradzali spółki, które pokazały dobre wyniki, ale też sprzedawali akcje spółek, które rozczarowały w I kwartale. Inwestorzy docenili spółki chemiczne, które przez dłuższy czas pozostawały w cieniu. Police, Dwory, Puławy powinny wciąż prezentować się dobrze. Z budowlańców wyróżniłbym Naftobudowę i Mostostal Płock.

Wojciech Szymon Kowalski

niezależny analityk

Zwróciłbym uwagę na spółki korzystające na rosnącej konsumpcji. Potencjał rozwojowy mają Kruk, Alma, Vistula & Wólczanka, Bytom i Amica. Bardzo dobrze rozwija się rynek restauracyjny, więc Sfinks i AmRest mają ciekawe perspektywy. Rosnące spożycie ryb pomagać będzie Graalowi, Seko. W hossie budowlanej wyróżniłbym możliwości Grajewa, Stalprofilu i Stalproduktu. Ze względu na zbliżające się wakacje ciekawe wydają się Hoop i Żywiec. W branży IT Unima 2000 ma ciekawy produkt informatyczny, na który będzie rósł popyt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu