Banki na Cyprze otworzą się z nowymi regulacjami

opublikowano: 26-03-2013, 15:27

Po ponownym otwarciu placówek bankowych na Cyprze obowiązywać mają nowe restrykcyjne przepisy, donosi serwis incyprus.com.

Zgodnie z danymi StockWatch, wypłaty z kont mają być ograniczone do maksymalnie  2 tys. EUR dziennie. W przypadku rachunków depozytowych, które wygasają, 2 tys. EUR w gotówce zostanie wypłacone, zaś pozostała kwota, po sprawdzeniu ma być zrealizowana przez Central Cooperative Bank.

Z kolei większe kwoty, ponad 20 tys. EUR będą wypłacane w ciągu dwóch dni. Transfery elektroniczne będą działały normalnie. Podobnie jak bankowość elektroniczna.

Przedstawiciel banki centralnego poinformował również, że bankomaty (ATM) mają być pełne, ale ustanowiony będzie limit wypłat do 400 EUR dziennie.

Dodatkowo zawieszone zostało zatwierdzanie wszystkich kredytów, i nowe kredyty nie będą przyznawane nawet jeśli będą miały wsparcie w postaci depozytów.

Nowe obostrzenia mają obowiązywać od czwartku, na kiedy to przewidziano ponowne otwarcie placówek bankowych na wyspie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane