Banki nie powinny obawiać się fintechów

opublikowano: 31-05-2017, 18:09
aktualizacja: 31-05-2017, 18:17

Fintech to innowacje, które zmieniają naszą konsumencką rzeczywistość na rynku finansowym. Wartość branży fintech w Polsce jest szacowana na 860 mln euro. Polski rynek ma duży potencjał, ale firmy fintechowe potrzebują wsparcia. Jak fintechy postrzegają dyrektywę PSD2? Czy ta dyrektywa zagrozi bankom? O tym rozmawiamy z Maciejem Krzysztoszkiem - prezesem European Fintech Forum.

- Właśnie kończą się konsultacje projektu ustawy o usługach płatniczych, która ma implementować do porządku prawnego dyrektywę PSD2, z której wynika, że sektor bankowy ma otworzyć się na innowacje finansowe i na podmioty trzecie, które będą oferować swoje usługi na rynku fintech.

- W mojej ocenie banki są na tyle dojrzałe technologicznie, że spokojnie sobie poradzą na rynku innowacji finansowych. Bez wątpienia będą ciekawym obszarem do współpracy dla firm z branży fintech - twierdzi Maciej Krzysztoszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Drozd

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Impact / Banki nie powinny obawiać się fintechów