Barnes & Noble zdrożał o 20 proc., może być sprzedany

opublikowano: 04-10-2018, 14:18

Amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble zdrożała o 20 proc. po wiadomości, że rada dyrektorów rozważy sprzedaż spółki.

Ofertę kupna miał już złożyć Len Riggio, wieloletni szef rady dyrektorów spółki, której jest także największym akcjonariuszem, kontrolującym prawie 20 proc. akcji.

Barnes & Noble poinformował także, że jeden z jego akcjonariuszy, którego nazwy nie podano, zaczął szybko zwiększać stan posiadania. W reakcji na zagrożenie wrogim przejęciem zastosowano tzw. trującą pigułkę. Polega ona na tym, że w przypadku objęcia przez inwestora 20 proc. akcji lub więcej pozostali akcjonariusze będą mieli prawo kupna nowych akcji Barnes & Noble po cenie z 50 proc. dyskontem.

Barnes & Noble ma ponad 600 księgarni i zatrudnia 23 tys. ludzi. W minionym kwartale sprzedaż w księgarniach działających co najmniej od roku spadła o 6,1 proc. w ujęciu rocznym. Barnes & Noble notował spadek sprzedaży przez ostatnie cztery lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu