Batista stracił status miliardera

Eike Batista, który jeszcze przed rokiem klasyfikowany był na ósmej pozycji wśród najbogatszych ludzi naszego globu, przestał być miliarderem po tym jak Mubadala Development przekonwertował inwestycje w jego spółki na dług, co doprowadziło do dalszej obniżki wartości aktywów byłego miliardera.

Jak informuje Bloomberg, EBX Group, spółka z portfela Batisty pozyskała 1,5 mld USD od Mubdala po tym jak fundusz majątkowy z Abu Dhabi zrestrukturyzował wartą 2 mld USD inwestycję. Fundusz nie posiada już żadnych akcji EBX, które zostały spłacone po negocjacjach na początku tego miesiąca.

Eike Batista (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Eike Batista (fot. Bloomberg)

Batista sam już „zgromadził” przynajmniej 2 mld USD zobowiązań, co oznacza że majątek netto 56-letniego Brazylijczyka szacowany jest obecnie na zaledwie 200 mln USD.

Jeszcze w marcu 2012 r. warty był 34,5 mld USD, kiedy to ogłoszona została transakcja z Mubadala. Od tamtej pory jego majątek systematycznie topniał, głównie przez przecenę flagowego koncernu paliwowo-energetycznego OGX Petroleo & Gas Participacoes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Batista stracił status miliardera