Bayer przejmuje za Atlantykiem

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-10-2020, 09:21

Niemiecki potentat chemiczno-farmaceutyczny, koncern Bayer przejmie amerykańską firmę biotechnologiczną Asklepios BioPharmaceutical (AskBio), specjalizującą się w terapii genowej, donosi Reuters.

Wartość transakcji szacowana jest na do 4 mld USD, z czego połowę kwoty Bayer zapłaci „od ręki”. Reszta uzależniona będzie od rezultatów w zakresie rozwoju terapii.

Siedziba koncernu Bayer w Leverkusen
Siedziba koncernu Bayer w Leverkusen
Fot. Bloomberg

Akwizycja jest powiązana z próbami zmian w strategii niemieckiej spółki, która musi mierzyć się ze słabszymi perspektywami sprzedaży produktów rolnych oraz chcąc sfinalizować ugodę o wartość 11 mld USD związaną z procesami sądowymi odnośnie produktu chwastobójczego Roundup.

Zakup AskBio traktowany jest jako uzupełnienie przejęcia firmy BlueRock Therapeuticals z 2019 r., twórcy terapii komórkami macierzystymi.

AskBio działa na rynku od 2001 r. i nie jest podmiotem publicznym. Firma pomaga także innym firmom w badaniach i produkcji terapii genowej oraz udziela licencji na leki eksperymentalne partnerom zewnętrznym, którzy sfinansowali większość własnych działań związanych z opracowywaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane