BCC: lista SENT uderzy w legalnych

opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Przedsiębiorcy są przeciwni dodawaniu produktów niezawierających tytoniu do systemu monitorowania drogowego i kolejowego przewozu (SENT).

To opinia Business Centre Club (BCC) do projektu rozporządzenia ministra finansów w sprawie towarów, których przewóz jest objęty tym systemem. Projekt rozporządzenia wynika z upoważnienia zawartego w ustawie o SENT z marca 2017 r.

Celem objęcia systemem tzw. towarów wrażliwych jest ograniczenie możliwości wyłudzania podatku VAT i nieuiszczaniaakcyzy. Ustawa nakłada na podmioty — przewożące takie wyroby na i przez terytorium Polski — obowiązek zgłoszenia tego do rejestru i jego aktualizacji. Na liście projektowanego rozporządzenia znalazły się m.in. bibułki papierosowe i taśmy formujące.

Według BCC, dla firm oznacza to możliwość sparaliżowania codziennych operacji logistyczno- -dystrybucyjnych. Projekt uderza przede wszystkim w legalne podmioty, bo może podnieść ich koszty i zwiększyć obciążenia administracyjne. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu