BCC: 'Pakiet Kluski' to krok we właściwym kierunku

opublikowano: 19-03-2007, 14:12

Zmiany w prawie zapowiedziane w  poniedziałek przez premiera i wiceministra skarbu to pierwszy krok we właściwym kierunku - powiedział PAP wiceprezes i rzecznik prasowy Business Centre Club Arkadiusz Protas.

Zdaniem Protasa zapowiedziane w poniedziałek zmiany, mogą być dobrym początkiem, ale za tym muszą pójść następne kroki. "Jeżeli będą one utrzymane w podobnej filozofii, jak ta przedstawiona dzisiaj, to przedsiębiorcy będą je popierali" - powiedział.

W poniedziałek na konferencji prasowej premier Jarosław Kaczyński, wiceminister skarbu Michał Krupiński oraz były prezes Optimusa Roman Kluska zaprezentowali pierwszą część tzw. "Pakietu Kluski", czyli propozycje rozwiązań, mających ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej.

Tzw. "Pakiet Kluski" zakłada m.in., że działalność gospodarcza ma być rejestrowana w trzy dni. Obecnie trwa 30 dni. Wiceminister Krupiński powiedział podczas prezentacji, że wprowadzenie jednego okienka, gdzie przedsiębiorca mógłby załatwiać swoje sprawy, będzie możliwe w I kwartale 2008 roku.

Zdaniem Protasa, najważniejsza jest zmiana podejścia do przedsiębiorcy i zaprzestanie traktowania go jako "przedmiotu do ciągłego wyciskania powinności na rzecz państwa".

"Odnoszę ostrożne wrażenie, że może mamy do czynienia z odwróceniem tej tendencji, co byłoby naprawdę dużym sukcesem" - powiedział Protas.

"Czekamy na następne kroki. Na razie nie wiadomo, co jest w tzw. +Pakiecie Kluski+ dalej, nie wiemy, kiedy ukażą się następne projekty" - dodał. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BCC: 'Pakiet Kluski' to krok we właściwym kierunku