BCC: Prezydencie nie strasz

DI
31-10-2008, 15:35

Przez chwilę, po posiedzeniu Rady Gabinetowej wydawało się, że prezydent Lech Kaczyński potrafi słuchać argumentów merytorycznych i w swojej działalności kierować się odpowiedzialnością. Niestety z jego ostatnich wypowiedzi wynika, że wrócił do stronniczej retoryki politycznej, w dodatku szkodliwej, pisze w stanowisku BCC szef stowarzyszenia Marek Goliszewski.

Goliszewski zwraca uwagę, że straszenie wzrostem cen w wyniku wprowadzenia euro i dodatkowo podkreślanie, że miałoby ono w największym stopniu dotyczyć ludzi ubogich, "jest wprowadzaniem społeczeństwa w błąd i utrwalaniem szkodliwych stereotypów".

- Nie straszmy więc społeczeństwa, ale dostarczajmy mu rzetelnych informacji. Skupmy się wyłącznie na argumentach merytorycznych. One pokazują, że wzrost cen będzie niewielki i tymczasowy. Za to korzyści z przyjęcia euro pozwolą naszemu krajowi osiągnąć i utrzymać wyższy poziom rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego. Musimy się jednak do tego dobrze przygotować, a temu służyć będzie tylko rzetelna dyskusja. Polacy pozostaną Polakami, tylko w większym stopniu będą mogli czerpać korzyści z członkostwa w Unii Europejskiej - głosi stanowisko BCC.

Pełna treść w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BCC: Prezydencie nie strasz