BDM PKO BP rekomenduje KUPUJ akcje KGHM

(Artur Szymański)
opublikowano: 13-04-2005, 11:24

Analitycy Bankowego Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 7 kwietnia podwyższyli rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź z "neutralnie" do kupuj". Jeden walor miedziowego kombinatu został wyceniony na 36,5 zł.

Analitycy Bankowego Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 7 IV podwyższyli rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź z "neutralnie" do kupuj". Jeden walor miedziowego kombinatu został wyceniony na 36,5 zł.

Sebastian Słomka, autor raportu uważa, że istnieje duże prawdopodobienstwo utrzymania ceny miedzi na wysokich poziomach przez co najmniej kilka miesiecy, a być może dojdzie nawet do silnej fali wzrostowej przed definitywnym odwróceniem trendu.

Oznacza to, że spółka może zanotować bardzo dobre wyniki finansowe w I połowie 2005 r., choć z całą pewnością nie tak dobre jak rok wcześniej. A to ze względu na słabego dolara. Natomiast cały tegoroczny zysk netto może być tylko nieznacznie gorszy od zrealizowanego w 2004 r.

Specjalista szacuje wartość KGHM na 6,37 mld zł w oparciu o model DCF oraz na 7,35 mld zł według metody porównawczej. Przekłada się to na wartość jednej akcji na poziomie odpowiednio 31,80 zł oraz 36,70 zł. W oparciu o metodę porównawczą wartość Polkomtelu oszacowano na około 12,2 mld zł.

Wyceniając KGHM analityk założył, że może on sprzedać swój pakiet 19,61proc. akcji przy wycenie operatora na poziomie około 12 mld zł. Wartość gotówki netto możliwej do uzyskania ze sprzedaży pakietu operatora wynosi około 2,04 mld zł, czyli 10,20 zł na akcję KGHM. AS

pełna treść raportu: KGHM 7.04.2005.pdf

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomenduje KUPUJ akcje KGHM