Becker Powłoki Przemysłowe buduje za 20 mln zł fabrykę w Tarnowie

Polska Agencja Prasowa SA
14-12-2005, 14:52

Około 20 mln zł zainwestuje firma Becker Powłoki Przemysłowe w budowę nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnowie. W środę wmurowano akt erekcyjny inwestycji, której uruchomienie zapowiadane jest na koniec przyszłego roku.

Około 20 mln zł zainwestuje firma Becker Powłoki Przemysłowe w budowę nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnowie. W środę wmurowano akt erekcyjny inwestycji, której uruchomienie zapowiadane jest na koniec przyszłego roku.

Dyrektor produkcji w nowym zakładzie Piotr Smiatek poinformował PAP, że fabryka, która zatrudni około 35 pracowników, będzie produkować specjalistyczne ciekłe farby przemysłowe, wykorzystywane w hutnictwie i przemyśle maszynowym. Jej moce produkcyjne wyniosą docelowo do 10 tys. ton farb rocznie.

"Produkcja będzie przeznaczona głównie na potrzeby rynku krajowego, przewidujemy jednak też eksport do państw ościennych: Słowacji, Czech i Ukrainy" - zapowiedział.

Według niego, decyzja o zbudowaniu nowego zakładu w Tarnowie to odpowiedź szwedzkiego koncernu na zapotrzebowanie rynku. Do tej pory farby tego typu wysyłał on do naszego kraju ze swoich fabryk w Szwecji, Niemczech i Włoch.

Zgodnie z planami, w ciągu najbliższych 11 miesięcy na terenie klastera przemysłowego Plastikowa Dolina w Tarnowie, posiadającego status podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstanie hala produkcyjna o powierzchni 2 tys. m.kw., a kolejny tysiąc m.kw. zajmą laboratoria i biura.

Firma rozpoczęła już nabór pracowników do nowego zakładu; przed podjęciem pracy przejdą oni szkolenia w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Firma Beckers powstała w Szwecji w 1865 roku. Koncern w  Polsce posiada fabrykę farb proszkowych w Dębicy oraz farb i lakierów do drewna w Poznaniu.

Liczący ok. 50 hektarów powierzchni klaster przemysłowy Plastikowa Dolina w Tarnowie został już w większości wykupiony przez krajowych i zagranicznych inwestorów. Według szacunków władz miasta, przedsięwzięcia tych firm przyniosą co najmniej tysiąc nowych miejsc pracy w ciągu dwóch lat.

Na terenie tarnowskiej podstrefy swoje inwestycje realizują przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, reprezentujące takie branże jak: tworzywa sztuczne, budownictwo, chemia i konstrukcje stalowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Becker Powłoki Przemysłowe buduje za 20 mln zł fabrykę w Tarnowie