Będzie więcej akcji PZU dla drobnych

Grzegorz Nawacki
19-04-2010, 13:46

Jeśli resort skarbu, kierowany przez Aleksandra Grada zdecyduje się na sprzedaż dodatkowej puli akcji, to do inwestorów indywidualnych trafi nie 6 mln akcji, ale 7,75 mln.

Po 312,5 zł za akcję będą zapisywali się drobni inwestorzy. Maksymalnie mogą zapisać się na 30 akcji, co oznacza inwestycję o wartości 9375 zł.

Aleksander Grad, minister skarbu państwa
Zobacz więcej

Aleksander Grad, minister skarbu państwa

Eureko zdecydowało o sprzedaży dodatkowej puli 2,59 mln akcji (3 proc.). Wciąż nie wiadomo czy na taką operację zdecyduje się skarb państwa. Zastrzegł sobie prawo sprzedania puli 5 proc. akcji, jeśli oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nowa pula oznaczałaby więcej akcji dla drobnych. Zgodnie z aneksem do prospektu do inwestorów indywidualnych trafi 30 proc. sprzedawanych akcji. W przypadki sprzedawania maksymalnej liczny akcji: 25,82 mln do inwestorów indywidualnych skierowane będzie 7,75 mln walorów, a nie 6 mln jak zakładano pierwotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będzie więcej akcji PZU dla drobnych