Czytasz dzięki

Belka i Colonna o budżecie UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 20:30

Francuska minister ds. europejskich Catherine Colonna powiedziała w środę na spotkaniu z premierem Markiem Belką w Paryżu, że państwa UE oczekują na propozycje W.Brytanii "w sprawie budżetu, aby można było jak najszybciej osiągnąć porozumienie".

Francuska minister ds. europejskich Catherine Colonna powiedziała w środę na spotkaniu z premierem Markiem Belką w Paryżu, że państwa UE oczekują na propozycje W.Brytanii "w sprawie budżetu, aby można było jak najszybciej osiągnąć porozumienie".

    Belka i Colonna przypomnieli o konieczności zawarcia porozumienia pozwalającego na finansowanie rozszerzonej Unii Europejskiej na bazie propozycji zaprezentowanych w czerwcu na spotkaniu Rady UE przez przewodniczący wówczas wspólnocie Luksemburg - poinformowano w komunikacie francuskiego ministerstwa ds. europejskich.

    Nieformalne posiedzenie Rady UE w październiku "powinno pozwolić nam lepiej odpowiedzieć na konieczność pogodzenia dynamizmu ekonomicznego i wymiaru socjalnego" - podkreśliła minister Colonna.

    Colonna złożyła serię wizyt w krajach Europy Wschodniej po porażce czerwcowego szczytu europejskiego w Brukseli, gdzie Londyn ściągnął na siebie gromy ze strony Paryża i jego tradycyjnych sojuszników, w tym Polski, za blokowanie wspólnotowego budżetu - przypomniała agencja AFP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane