Belka: nie wiedziałem o zarzutach wobec Monkiewicza

Marek Druś
opublikowano: 16-04-2002, 10:15

Wicepremier Marek Belka powiedział w Radio Zet, że nie rekomendowałby Jana Monkiewicza na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, gdyby wiedział, że prokuratura prowadzi śledztwo w jego sprawie.

Wicepremier rekomendował Monkiewicza 28 marca na stanowisko przewodniczącego KNUiFE, która zastąpiła Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeń oraz Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi.

Już po rekomendowaniu Monkiewicza okazało się, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie niegospodarności, do których miał on jakoby dopuścić podczas sprawowania funkcji prezesa PZU SA w 1997 roku.

W wywiadzie udzielonym Radio Zet wicepremier Belka powiedział, że gdyby wiedział o kłopotach prawnych Monkiewicza, nie udzielałby mu rekomendacji. Podkreślił jednak, że nadal jest przekonany o wysokich kompetencjach Monkiewicza. Zdaniem wicepremiera, nie ma możliwości odwołania Monkiewicza z zajmowanego stanowiska. Jedynym rozwiązaniem jest podanie się przez niego do dymisji.

MD, Radio Zet

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Belka: nie wiedziałem o zarzutach wobec Monkiewicza