Czytasz dzięki

Benefit Systems: od kwietnia zawieszonych 70 proc. kart

opublikowano: 01-04-2020, 08:02

Benefit Systems poinformował, że szacowany udział zawieszonych kart Multisport w Polsce to 70 proc.

Od 14 marca 2020 r. doszło do czasowego zamknięcia obiektów sportowych i klubów fitness. Spółka dała posiadaczom kart możliwość ich czasowego zawieszenie i w związku z tym nie będzie notować przychodów z tego tytułu aż do czasu wznowienia działalnośći obiektów.

Na koniec I kwartału 2020 r. liczba aktywnych kart sportowych wyniosła 1548,9 tys., w tym 1177 w Polsce i 371 tys. za granicą. Przed rokiem było to - odpowiednio - 1297, 1032 i 265 tys. 

Na rynkach zagranicznych, na których obiekty sportowe również są zamknięte w związku z stanem epidemii wywołanym koronawirusem COVID-19 oferta spółek należących do grupy kapitałowej emitenta aktualnie nie przewiduje usług w formule online.

W związku z tym Benefit oczekuje znacznego spadku przychodów w segmencie "Zagranica" w 2 kw. 2020 r.

"Na moment publikacji niniejszego raportu zarówno w Polsce jak i za granicą, spółki z Grupy Kapitałowej nie notują wypowiedzeń umów z klientami (pracodawcami) kart sportowych w istotnej skali" - zaznaczono. 

Zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych, w okresie zamknięcia obiektów sportowych, spółki z Grupy Kapitałowej nie pobierają opłat za karnety od klientów (B2C) sieci fitness.

"W związku z powyższym Grupa Kapitałowa oczekuje znaczącego negatywnego wpływu epidemii na wyniki 2 kw. 2020 r zarówno po stronie przychodów jak i wyniku operacyjnego. Skala tego wpływu zależeć będzie m.in. od czasu trwania zamknięcia obiektów sportowych oraz skuteczności działań spółek należących do Grupy Kapitałowej w obszarze oszczędności kosztowych" - dodano. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane