„Bernanke wyrażał się dość jasno”

W przedsesyjnym handlu za oceanem dominuje wyczekiwanie na posiedzenie Fedu, a rynkiem zachwiać nie zdołały dane z sektora nieruchomości.

Liczba budów rozpoczętych w maju wzrosła o blisko 60 tys., choć specjaliści spodziewali się przyrostu o prawie 100 tys. Tymczasem dane o inflacji w USA wypadły zgodnie z oczekiwaniami (0,2 proc. wzrost cen w skali miesiąca), co sprawia, że decydujące dla inwestorów będą sygnały płynące z jutrzejszego komunikatu po posiedzeniu Fedu. Na pół godziny przed otwarciem kontrakty na S&P500 i Dow Jonesa nie zmieniają wartości, a futures na Nasdaq100 zyskują 0,1 proc.

- Bernanke wyrażał się dość jasno na poprzednich dwóch czy trzech posiedzeniach Fedu. Wskazał przekroczenie granicy 6,5 proc. bezrobocia, jako moment normalizacji polityki i zakończenia skupu aktywów – komentował Jim McCaughan, prezes  towarzystwa Principal Global Investors.

Około 1 proc. w przedsesyjnym handlu zyskuje BlackBerry. Bank RBC podniósł prognozę sprzedaży spółki w pierwszym kwartale do 3,5 mln sztuk z 2,75 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane