Bertelsmann otwiera centrum direct mail

Magdalena Kozmana
opublikowano: 27-05-1999, 00:00

Bertelsmann otwiera centrum direct mail

Po pięciu latach obecności w Polsce Bertelsmann Services Group otworzyła w Pliwicach pod Poznaniem największe w naszym kraju centrum marketingu bezpośredniego. Należąca do niemieckiego koncernu medialnego firma będzie wysyłała stamtąd 500 tys. listów i 100 tys. paczek dziennie. Z podpoznańskiego centrum książki, gazety reklamowe, karty i paczki będą trafiały w zakątki całego kraju, w przyszłości zaś także na rynek wschodni. Na otwarciu Bertelsmann Service Center zjawiło się około 300 gości, wśród nich przedstawiciele największych klientów firmy, do których należą m.in. Siemens, PLL LOT, Reemtsma czy Reader s Digest.

WSPÓLNY SUKCES: Rolf Ambruster, członek zarządu Bertelsmann Media, dziękował nie tylko pracownikom, ale także wszystkim partnerom, których sukcesy przyczyniły się do szybkiego rozwoju Bertelsmanna w Polsce.

KOBIECA CIEKAWOŚĆ: Krystyna Musiał oraz Joanna Połczyńska z Nationale-Nederlanden z zaciekawieniem obserwowały wielką halę, gdzie będą, być może, przygotowywane materiały także dla ich firmy.

WSPOMNIENIA Z DZIECIŃSTWA: Kiedy byłem dzieckiem, czytałem książki, które trafiały do naszego miasteczka dzięki firmie Bertelsmann. Cieszę się, że tradycje te są kontynuowane — mówi Klaus Ranner, konsul generalny RFN (po prawej), rozmawiający z Johannesem Krause- -Trandes, prezesem Klubu Książki Bertelsmanna i Tadeuszem Trawczyńskim, dyrektorem Okręgu Poczty w Poznaniu.

GOŚCINNA WIELKOPOLSKA: Dobre przyjęcie, życzliwa atmosfera, profesjonalna obsługa administracyjna, to czyni Poznań i Wielkopolskę jednym z najlepszych regionów dla inwestycji zagranicznych — twierdzi wicewojewoda Stanisław Tamm (po lewej), pijąc szampana z wójtem gminy Komorniki, Zbigniewem Kopczyńskim.

ZZA OCEANU: Robert G. Mink, dyrektor sprzedaży i marketingu Bertelsmann Service Center, wychował się w Stanach Zjednoczonych, studiował w Niemczech, zaś pracuje w Poznaniu. Na przyjęciu spędzał miłe chwile z Aną Olivią O Shea, doradcą w Wielkopolskim Banku Kredytowym, która rok temu przyjechała do Polski z Irlandii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Kozmana

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bertelsmann otwiera centrum direct mail