Bertelsmann zarobił na Obamie

opublikowano: 26-03-2019, 11:19

Niemiecki gigant medialny Bertelsmann osiągnął w ubiegłym roku największe przychody od ponad dekady. Duża w tym zasługa byłej amerykańskiej Pierwszej Damy, Michelle Obamy.

Wspomnienia Michelle Obamy „Becoming” stały się bestsellerem, sprzedały się jak dotąd w prawie 10 mln kopii we wszystkich formatach. Książkę wydał należący do Bertelsmamanna Penguin Random House. Jej wielka popularność przyczyniła się do osiągnięcia przez grupę 17,7 mld EUR przychodów, największych od 2007 roku.

- Uważamy, że będą to najlepiej sprzedające się wspomnienia w historii – powiedział Thomas Rabe, prezes niemieckiego koncernu.

Sukces wspomnień Michelle Obamy to potwierdzenie słuszności strategii szefa Bertelsmanna, przewidującej mocne postawienie na książki po zwiększeniu do 75 proc. udziałów w Penguin Random House w 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy