BESI: Wykorzystaj słabość do zakupów

30-07-2014, 00:00

Rekomendacje z Biura Maklerskiego BESI

Mieszanka wzrostu i atrakcyjnej dywidendy w dobrej cenie — tak Cezary Bernatek, analityk Biura Maklerskiego BESI, zachwala akcje PKP Cargo i radzi je kupować. Cenę docelową oszacował na 89,86 zł. To ponad 22 proc. powyżej kursu na GPW, który we wtorek rósł o 2,5 proc. — Ostatnia słabość kursu to dobra okazja do zakupów — podkreśla Cezary Bernatek.

Specjalista prognozuje 284,8 mln zł zysku netto przewoźnika w tym roku i 323,9 mln zł w 2015 r. Potencjał do podwyższenia prognoz stwarza aktywność spółki w obszarze fuzji i przejęć.

— Biorąc pod uwagę zdrowy bilans, przejęcia nie powinny być problemem — uważa analityk BM BESI.

Jego zdaniem, atrakcyjność inwestycji w akcje przewoźnika zwiększa też spadek ryzyka, związanego z podażą akcji ze strony głównego akcjonariusza — Grupy PKP.

Cezary Bernatek uważa, że akcje spółki są notowane z nieuzasadnionym dyskontem do innych przewoźników kolejowych, a atutem spółki jest zdolność do wypłaty wysokiej dywidendy. Analityk szacuje, że dla prognoz na lata 2014-15 stopa dywidendy wynosi 4,3-4,5 proc. Z pięciu ostatnich rekomendacji analityków dla PKP Cargo dwie brzmią „kupuj”, a trzy — „trzymaj”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BESI: Wykorzystaj słabość do zakupów