Best stracił, bo koncentrował się na kredytach gotówkowych

Urszula Chojnacka
06-06-2001, 14:11

Strata spółki Best za 2000 r. wysokości 75 mln zł spowodowana jest utworzeniem rezerw na przyszłe zobowiązania z tytułu wykupienia części kredytów udzielonych za pośrednictwem spółki - podał zarząd Best w komunikacie przed konferencją prasową. Rezerwa wyniosła 53 mln zł. Jak poinformowano, strata spółki jest wynikiem koncentracji działań Best w obszarze kredytów gotówkowych, obarczonych dużym ryzykiem.

Best popełniał także błędy w zarządzaniu ryzykiem kredytowym. Zarząd spółki twierdzi także, że winne złych wyników jest pogorszenie sytuacji gospodarczej w Polsce - wzrost berobocia i wysokie koszty kredytów.

Spółka planuje do 2006 r. przeprowadzić restrukturyzację. renegocjowane mają być warunki spłaty zadużenia w BRE i BSK. Dodatkowo Best chce zmienić profil udzielanych kredytów z gotówkowych na ratalne i samochodowe, oraz skoncentrować się na pośrednictwie w sprzedaży kart kredytowych.

Best jest spółką zależną BRE Banku, notowaną na GPW.

CU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Best stracił, bo koncentrował się na kredytach gotówkowych