Besta rusza na rynek niemiecki

Marta Nowicka
opublikowano: 08-12-2004, 00:00

II miejsce: Podkarpackie

Besta z Rzeszowa powstała w 1991 r. To spółka z o.o., w której większościowe udziały ma warszawski Polservice. Firma specjalizuje się w budownictwie kompleksowym żelbetowym, głównie obiektów przemysłowych i mieszkalnych. Od 13 lat działa również w Niemczech jako partner Polservice, ma zamiar się usamodzielnić. Besta pracowała m.in. przy rozbudowie lotniska w Monachium.

— Przystąpienie Polski do Unii ma duże znaczenie. Otworzyły się większe możliwości dla branży, zmniejszyła się ilość przepisów blokujących funkcjonowanie na zachodnich rynkach. Chcemy zacząć działać w Niemczech na własną rękę, inwestorzy zdążyli już nas poznać — tłumaczy Edward Gala, prezes Besty.

Zdaniem Edwarda Gali, największym sukcesem firmy w 2004 r. było otrzymanie kontraktu na budowę Centrum Logistycznego w Mielcu dla spółki BRW. Firma ma już kontrakty na 2005 rok o wartości ponad 30 mln zł. Spółka wdrożyła normę ISO 9001:2000.

— Sprowadzamy z zagranicy szalunki, deskowania ścienne i stropowe wielkowymiarowe, aby ulepszać obiekty z żelbetu — mówi Edward Gala.

Edward Gala prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Besta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Nowicka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Besta rusza na rynek niemiecki